Адміністрацыйныя працэдуры

З падрабязным парадкам пераліку адміністрацыйных працэдур, што ажыццяўляюцца ДУА "Сярэдняя школа № 8 г. Пінска" па заявах грамадзян Вы можаце азнаёміцца ​​ў прыёмнай у сакратара школы Терлецкай Наталлі Міхайлаўны.

Тэлефон прыёмнай:
61-68-05
Рэжым працы:
панядзелак-пятніца
09.00-13.00
14.00-17.00

Спецыяліст, які адказвае за выкананне працэдуры і папярэдняе кансультаванне па пытаннях ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры
сакратар прыёмнай Терлецкая Наталля Міхайлаўна
Рэжым працы па ажыццяўленні адміністрацыйнай працэдуры (прыёмныя дні, час прыёму)
панядзелак-пятніца 09.00-13.00      14.00-17.00

Пералік адміністрацыйных працэдур, што ажыццяўляюцца дзяржаўнай установай адукацыі "Сярэдняя школа №8 г. Пінска»

(У адпаведнасці з Пералікам адміністрацыйных працэдур, што ажыццяўляюцца дзяржаўнымі органамі і іншымі дзяржаўнымі арганізацыямі па заявах грамадзян, зацверджаным Указам Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь № 200 ад 26.04.2010, са зменамі і дапаўненнямі)
6.1.1. Выдача дублікатаў: дакумента аб адукацыі, дадатку да яго, дакумента аб навучанні
* Дакументы і (або) звесткі, якія прадстаўляюцца грамадзянінам для ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры
- заява з указаннем прычын страты дакумента або прывядзення яго ў непрыдатнасць;
- пашпарт ці іншы дакумент, які сведчыць асобу;
- які прыйшоў у непрыдатнасць дакумент - у выпадку, калі дакумент прыйшоў у непрыдатнасць;
- дакумент, які пацвярджае ўнясенне платы.

Дакументы і (або) звесткі, запытаныя дзяржаўным органам або іншай арганізацыяй (грамадзяне могуць прадстаўляць гэтыя дакументы самастойна)

Максімальны тэрмін ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры: 15 дзён з дня падачы заявы, а ў выпадку запыту дакументаў і (або) звестак ад іншых дзяржаўных органаў, іншых арганізацый - 1 месяц
Тэрмін дзеяння даведкі, іншага дакумента (рашэння), што выдаецца (прымаецца) пры ажыццяўленні адміністрацыйнай працэдуры - бестэрмінова
Памер платы, што спаганяецца за выдачу даведкі або іншага дакумента - 0,1 базавай велічыні - за дублікат пасведчання аб агульнай базавай адукацыі, атэстата аб агульнай сярэдняй адукацыі 0,2 базавай велічыні - за дублікат іншага дакумента аб адукацыі (для грамадзян Рэспублікі Беларусь) 1 базавая велічыня - за дублікат іншага дакумента аб адукацыі (для замежных грамадзян і асоб без грамадзянства) бясплатна - дублікат далучана да заявы аб адукацыі, дублікат дакумента аб навучанні
Нарматыўны прававы акт, у якім вызначана даведка або iншы дакумент

Указ Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ад 26.04.2010 г. №200 "Аб адміністрацыйных працэдурах, што ажыццяўляюцца дзяржаўнымі органамі і іншымі арганізацыямі па заявах грамадзян»
 Іншыя дакументы і (або) звесткі, неабходныя для ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры, па запыце дзяржаўнага органа (арганізацыі), у які звярнуўся грамадзян, ва ўстаноўленым парадку прадстаўляюцца дзяржаўнымі органамі, іншымі арганізацыямі, да кампетэнцыі якіх адносіцца іх выдача, а таксама могуць быць прадстаўлены грамадзянінам самастойна. Ад грамадзян могуць быць запатрабаваныя дакументы, якія пацвярджаюць яго паўнамоцтвы, калі з заявай звяртаецца прадстаўнік зацікаўленай асобы, а таксама іншыя дакументы ў выпадках, указаных пункце 2 артыкула 15 Закона Рэспублікі Беларусь "Аб асновах адміністрацыйных працэдур".
 У выпадку поўнага вызвалення грамадзяніна ў адпаведнасці з заканадаўствам ад унясення платы, якая спаганяецца пры ажыццяўленні адміністрацыйнай працэдуры, грамадзянін замест дакумента, які пацвярджае ўнясенне платы, прадстаўляе дакумент, які пацвярджае права на такое вызваленне, а ў выпадку частковага вызвалення - акрамя дакумента, што пацвярджае ўнясенне платы , - дакумент, які пацвярджае права на частковае вызваленне.

Тэлефон: 8-0165-61-68-05 Факс: 8-0165-61-68-05